Łódź ma przed sobą wielką, piękną przyszłość

– Nasze działania przywróciły normalność w wielu różnych wymiarach – elementarną sprawiedliwość i solidarność, minimalną stawkę godzinową, niezwykle potrzebne programy, m.in. „Rodzina 500+”. Dotrzymujemy słowa – powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Łodzi.

Podkreślił, że Rząd Prawa i Sprawiedliwości dba o wewnętrzne i zewnętrzne bezpieczeństwo Polski.

– Przywracamy zamknięte posterunki policji, a poprzez nasze działania na arenie międzynarodowej, twardo i konsekwentnie broniliśmy stanowiska Polski wobec relokacji uchodźców – przypomniał.

Zaznaczył, że województwo łódzkie było tym miejscem, które najbardziej ucierpiało w czasach całej transformacji gospodarczej i dlatego program Rządu PiS będzie w szczególny sposób uwzględniał jego potrzeby.

– W każdym zakątku województwa łódzkiego, a w szczególności tam gdzie wskaźniki bezrobocia są najwyższe, preferencje dla małych, średnich i większych, polskich i zagranicznych inwestorów będą największe. Niezależnie czy powiat jest już częścią specjalnej strefy ekonomicznej, czy nie – oznajmił.

Dodał, że budowa Centralnego Portu Lotniczego, który, choć nie zostanie wybudowany na terenie województwa łódzkiego, to w znaczny sposób przyczyni się do jego rozwoju.

– Ten wielki cywilizacyjny projekt, który przełamuje porozbiorową logikę infrastruktury jest wielką szansą również dla województwa łódzkiego, ponieważ gwarantuje m.in. dużo nowych miejsc pracy – powiedział.

Close Menu