Urodziłam się 14 kwietnia 1952 roku w Wojcieszowie. Jestem prawnikiem, nauczycielem akademickim, dr hab. profesorem w Wyższej Szkole Administracji Państwowej w Ostrołęce. W latach 2007-2011 byłam sędzią Trybunału Stanu.

W drugiej połowie lat 70. zostałam pracownikiem naukowym Instytutu Nauk Administracyjno-Prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 1979 roku ukończyłam aplikację sędziowską. Uzyskałam stopień doktora nauk prawnych, a w 2005 roku habilitowałam się na podstawie rozprawy zatytułowanej „Przedsiębiorca wobec NIK”.  Do 2011 roku byłam profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie wykładam w Wyższej Szkole Administracji w Ostrołęce.

Brałam udział w rozmowach Okrągłego Stołu po stronie solidarnościowej. Jestem współautorką ustawy o zgromadzeniach z 1990 roku. W okresie rządu Jana Olszewskiego pracowałam w Biurze Prasowym Rządu. 14 listopada 2007 roku Sejm wybrał mnie na stanowisko członka Trybunału Stanu. Rekomendującym klubem parlamentarnym było Prawo i Sprawiedliwość.

W 2008 roku zakwestionowałam zgodność traktatu lizbońskiego z Konstytucją RP. W 2009 roku byłam członkiem rady nadzorczej Telewizji Polskiej.

W październiku 2011 roku zostałam wybrana posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w okręgu nr 18 (siedlecko-ostrołęckim) uzyskując 20 681 głosów. Jestem członkiem Prezydium Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość oraz Krajowej Rady Sądownictwa.

http://krystynapawlowicz.pl">Strona główna | O mnie | Biuro Poselskie | Dla mediów | Multimedia